72 HODIN - Spolu s úsměvem

2. oddělení ŠD v DpS Vnorovy

Dne 10. října se děti 2. oddělení ŠD už po sedmé připojily k celostátní  dobrovolnické akci 72 hodin.

Cílem této akce je udělat něco pro přírodu, pro obec, pro lidi. My jsme se tradičně rozhodli udělat radost seniorům v DpS Vnorovy a uspořádali jsme spolu s místní knihovnou akci Spolu s úsměvem.

Děti si připravily básničky, písničku a veršovanou pohádku Otesánek. Pak paní knihovnice přečetla ukázku o hodech. Nakonec se děti  rozešly mezi seniory a věnovaly jim pohádkové pohlednice, které pro ně vyrobily. Děti se seniory utvořili týmy a spolu soutěžili v pohádkovém kvízu. Vítězný tým vyhrál čokoládu. Při čaji, kávě, buchtách a sladkostech společné chvíle s úsměvem rychle uplynuly.

Dana Nováková, Helena Hynštová