Čína - říše za Velkou zdí

V úterý 21. 1. se žáci 2. stupně zúčastnili vzdělávacího programu Svět kolem nás, Čína – říše za Velkou zdí v kině Morava ve Veselí nad Moravou. Skupina cestovatelů vždy navštíví nějakou zajímavou zemi, natočí o svém putování film a pak vypráví o svých zážitcích. Autoři se věnují zeměpisným, historickým a biologickým zajímavostem zemí, ukazují, jaká je zde kultura a jak v dané zemi žijí lidé. Letošní povídání bylo, stejně jako v předchozích pořadech, proloženo vysvětlováním zeměpisných jevů a historických souvislostí. Čína je obrovská země velkých kontrastů. Ať jsou to rozdíly mezi chudým venkovem a supermoderními metropolemi jako jsou Peking, Šanghaj a Hongkong. Země je rozmanitá také pestrou paletou národnostních menšin, přírodních, historických památek, jazyků a také vyznání. Po skončení promítání byl prostor pro dotazy žáků. Výukový program Čína - říše za Velkou zdí naše žáky velmi zaujal a vhodně doplnil výuku zeměpisu, dějepisu a přírodopisu.

cina-peking-1.jpg   cina-yangshuo-1.jpg  cina-zed-1.jpg

Mgr. Jarmila Tomanová