Divadelní představení - Budulínek z hudebky

Kdo by neznal pohádku O Budulínkovi. Ale slyšeli jste někdy o Budulínkovi z hudebky? Žáci prvního stupně se 4. února vypravili na divadelní představení. Zajímavé zpracování klasické pohádky má v repertoáru brněnské divadlo Radost pod režijní taktovkou Vlastimila Pešky. Pohádka se odehrávala v prostředí lesní hudební školy, kde byl ředitelem pan Dědeček a kam chodila zpívat a hrát lesní zvířata. Spolu s dědečkem ve škole bydlela také babička a Budulínek, který měl sice hudební nadání, ale jinak byl stejně neposlušný jako ve známé pohádce. Lišce přes přísný zákaz otevřel a ta ho odnesla do své nory za liščaty, aby hrál na bicí v jejich kapele. Nakonec vše dobře dopadlo a babička s dědečkem Budulínka opět zachránili. Děti byly herci během pohádky vtahovány do děje a naučily se novou písničku. Všem se divadelní představení velmi líbilo a účinkující byli odměněni dlouhým potleskem.

Zpracovala: Michaela Plaširybová