Dopis rodičům

Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace

Vážení rodiče,

víc jak měsíc výuky na dálku máme za sebou. Tyto změny nám přináší mnohá úskalí, ale také mnohé výzvy.

Základním problémem na začátku pro nás pro všechny bylo naprosto změnit přístup ke vzdělávání bez možnosti toho nejdůležitějšího, a to bez osobního kontaktu s dětmi ve škole.

První měsíc jsme najeli na systém třídních emailů, který se však zejména na 2. stupni neukázal jako nejbezpečnější.

Proto od 27. 4. 2020 zavádíme systém nový, bezpečný, jednoduchý a přehledný, který lze účelně využívat i v dalších letech přímo ve výuce nebo při zadávání práce při dlouhodobější nepřítomnosti dětí ve škole.  Tento systém se nazývá G suiteclassrooma úspěšně ho využívají i mnohé další školy.

Někteří žáci jsou s jeho osobní verzí, známou jako Classroom, již obeznámeni, pracují v něm více než měsíc a jsou s tímto způsobem výuky velmi spokojeni.

Vážení rodiče, očekávejte prosím ve svých osobních emailech v pátek 24. 4. 2020 informace o dalším průběhu vzdělávání, v nichž najdete přihlašovací údaje do G suite, návod na přihlášení a práci v systému, případně informace o pokračování v dosavadním způsobu komunikace.

Usnadní to práci nám všem, ale bez Vaší pomoci to nepůjde.

Děkujeme za ni a věřte, není to složité.

Ve Vnorovech 20. 4. 2020

PhDr. Hana Tyllichová, ředitelka školy