DRUŽINOVINY I. - 2. odd. ŠD

DRUŽINOVINY I.

zprávy z „dálkové družiny“ 2. oddělení

Protože nám epidemiologická situace neumožňuje být spolu v družině a je čas Halloweenu a barevného podzimu, kdy si v družině obvykle užíváme projekt Halloween a podzimní tvoření, zavedli jsme si „špetku družiny na dálku“.

Dětem jsem zaslala materiály- videa a nápady k prohlédnutí, krátká interaktivní v AJ k zábavě a inspirace k tvoření, které běžně děláme v družině.

Mile mě překvapilo, kolik dětí se samotných nebo s pomocí rodičů zapojilo během podzimního prázdninového týdne do těchto dobrovolných činností pro radost a zábavu. Děti modelovaly, skládaly, stříhaly, lepily, vyráběly z papíru, keramické hmoty, korku, listů, kaštanů aj. materiálů podle zaslaných podkladů i své fantazie. Vyřezávaly dýně, interaktivně v anglickém programu nebo opravdové dýňové strašáky. Malovaly, omalovávaly, pekly a zdobily perníčky. Taky se učily říkanku Trickortreat, slovíčka, písničky a tančily Skeleton dance v AJ.  Někteří vyrazili na vycházky a užívali si barevný podzim.

Často holky i kluci psali, že je to baví, že se jim to líbí, že se na to těší. Z těchto aktivit posílali všichni fotoreportáže, které si můžete prohlédnout v sekci Družina.

Reportéři- dopisovatelé tento týden byli:

Alžběta Rybková, Nicol Křížanová, Eliška Soukupová, Marie Pavková, Tomáš Ondrovčík, Gabriela Studénková, Dominika Jurásková, Kristian Janulík, Adéla Kazíková, Martin Chudík a Šimon Roubínek.

Dana Nováková, 2. oddělení ŠD