Exkurze do skláren v Květné

Dne 6. 5. 2019 jsme navštívili s žáky 4. a 5. B třídy příhraniční obec Květná. Žáci s průvodci prošli tamní prostory sklárny, kde se seznámili s postupem výroby skleněných užitkových předmětů. Měli příležitost vidět, jak probíhá tavení skla v pecích, foukání, chlazení, broušení, tak i různé varianty zdobení skla a balení finálních výrobků. Dva z nich si dokonce mohli vyzkoušet, jak se sklo fouká. Nakonec nás čekala návštěva podnikové prodejny, v níž pro každého z nás byl připraven drobný skleněný dárek. Společně jsme tak nahlédli do náročnosti i krásy mizejícího sklářského řemesla.

Zapsala  Martina Mičolová