Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy

Aktuality

Jak vypadá naše práce při distanční výuce?

Každý z nás zjistil, že učení v distanční výuce je velmi náročné. Udržet pozornost u počítačů a tabletů je někdy hodně těžké, proto se výuku snažíme různě oživit.

Ve fyzice k tématům vymýšlíme různé interaktivní listy, hry, které alespoň trošku zpříjemní a zefektivní upevňování probíraného učiva.

Pokud to dané téma dovolí, pomocí jednoduchých pokusů z pomůcek, které každý najde doma, si zkoušíme a dokazujeme fyzikální zákonitosti a tím zjišťujeme, že fyzika je všude kolem nás a že ji každodenně využíváme.

Hledali jsme těžiště těles, zkoumali jsme povrchové napětí vody, zjišťovali jsme, která tělesa jsou po otření zelektronovaná, pátrali jsme po odpovědi na otázku, proč balónek nafouknutý obyčejným vzduchem drží jako přilepený u stropu a mnoho dalšího.

Jelikož jsou žáci velmi šikovní, u jednotlivých pokusů se fotí a dokonce i natáčí, ve fotogalerii najdete několik ukázek jejich práce.

Pavla Šmachová