Jarní vnorovské kolečko 2021

Probouzející se příroda vybízí k procházce do přírody a právě v době velikonočních prázdnin měly děti 1., 2. třídy a jejich rodiny možnost zúčastnit se Jarního vnorovského kolečka. Jarní vnorovské kolečko byl okruh dlouhý asi 4,5 km se začátkem u školy, kde děti našly pracovní listy, mapy a 1. úkol. Po splnění úkolu pokračovaly v doprovodu svých rodin hledat další úkol. Kde mají hledat úkoly jim prozradila mapa. Úkoly byly zaměřeny na období  jara. Děti určovaly jarní rostliny, mláďata zvířat, ptáky, přísloví, stopy zvířat, luštily křížovku, která jim prozradila název řeky, která protéká Vnorovami, plnily sportovní úkol, v 9. úkolu si procvičily slovní úlohy. V posledním 10. úkolu, který byl u kostela, se seznámily s pašijovým týdnem.

Kdo chtěl tuto výpravu zvládnout, potřeboval pracovní list s mapou, svačinu a pití, dobrou náladu, chuť plnit úkoly a kamínek s podpisem. Kamínek si nesl každý člen výpravy celou cestu a nechal jej u posledního úkolu, posloužil k tomu, aby se všichni setkali v cíli. Setkání se uskutečnilo prostřednictvím kamínků, jejich autoři si dali na jejich výzdobě záležet a zaslouží velkou pochvalu.  Celou atmosféru Jarního vnorovského kolečka dokreslilo slunečné počasí, a proto věříme, že bylo pro všechny účastníky příjemným zážitkem.

Mgr. Markéta Tobolová a Mgr. Michaela Plaširybová