Lyžařský výcvikový kurz žáků 7. – 9. tříd

Karlov -  Malá Morávka – CHATA KAZMARKA

Lyžařského výcvikového kurzu se zúčastnilo 35 žáků ze 7. – 9. tříd, tři instruktoři a lékař.

Asi třetina žáků buď dosud vůbec nelyžovala anebo byla lyžařskými začátečníky. I přesto však všichni zvládli základní lyžařské dovednosti, tj. základní lyžařský postoj, oblouky v pluhu, velká většina také zvládla oblouky v paralelním postavení lyží. Všichni žáci využívali novou čtyřsedačkovou lanovku. V úterý odpoledne jsme si již tradičně vyšli na plánovanou vycházku do Malé Morávky, kde si žáci nakoupili drobnosti a suvenýry.

Lyžařské podmínky byly dopoledne dobré, odpoledne už to bylo vzhledem k vyšším teplotám trochu horší. Přesto všechno sjezdovky byly každý den dobře připravené. Po celý pobyt většinou krásně svítilo sluníčko.

Celý lyžařský výcvik proběhl podle plánu. Ubytování bylo výborné, strava chutná, pestrá, jídla byl dostatek. Žáci si mohli ve svém volnu chodit do jídelny pro teplý čaj.

Žáci se z LVK vrátili spokojeni a v pořádku s přáním jet na LVK ještě alespoň jednou. Jejich chování na kurzu bylo v souladu se stanovenými pravidly a s vnitřním řádem školy.

Miloš Fojtík, Veronika Kostková