Pasování na čtenžře

Dne 22. března 2019 proběhlo slavnostní pasování na čtenáře. Slavnost probíhala v Obřadní síni Obecního úřadu ve Vnorovech. Žáky i rodiče přivítala paní knihovnice Helena Hynštová, paní ředitelka PhDr. Hana Tyllichová a také pan starosta Ing. Antonín Gazárek. Své čtenářské schopnosti ukázaly žáci druhé třídy. Úkol nebyl vůbec složitý, přečíst úryvek ze své oblíbené knihy, po jeho splnění byli žáci pasování panem starostou na čtenáře knihovny. Jako dárek dostali druháčci knihu Fanfrlínek – Příhody neposedného panáčka od Evy Břešťákové, záložku, placku a drobnou sladkost. Na závěr se děti rozloučily písničkou Abeceda, při které složily z písmen slovo, kterým se již mohly nazývat - čtenáři.

Mgr. Anna Smetanová