Školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda

Ve čtvrtek 4. dubna 2019  proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, která je určena pro žáky 5. – 8. třídy.

Úspěšným řešitelem této soutěže se stává každý, kdo během 60 minut vyřeší správně aspoň 10 ze zadaných 15 úloh. Letošní ročník má na naší škole 4 úspěšné řešitele.

Z   5.  A  třídy je to Libor Balažovič (se ziskem 12 bodů) a Vít Chudík s 10 body, ze 7. A Ondřej Chabiča  (se ziskem 11 bodů), a v 8. třídě se stala úspěšnou řešitelkou Eliška Fridrichová se 13 správně vyřešenými příklady.

Postupujícím do okresního kola budeme držet palce a děkujeme všem zúčastněným, kteří se sice neumístili, ale zkusili to a vyzkoušeli si tak svůj důvtip a logické myšlení.

pytha1.jpg

Mgr. Marta Smiešková