Školní výlet 5. třídy – Strážnice

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 se žáci 5. ročníku vydali na cestu do nedaleké Strážnice, kde navštívili místní skanzen. Žádný výlet se neobejde bez pořádné svačiny a ani ten náš nebyl výjimkou. Posilněni a s dobrou náladou jsme prošli strážnickým parkem až ke skanzenu, kde jsme počkali na začátek prohlídky. V jejím průběhu jsme poznali několik stavení z různých částí našeho regionu. Poutavé komentáře paní průvodkyně k jednotlivým obydlím nám přiblížily každodenní radosti i starosti našich předků. Zjistili jsme, že k různým obdobím lidského života se vztahovalo mnoho tradic, které měly pomoci k jeho zlepšení. Další nedílnou součástí běžného života našich předků byla práce na poli a chov domácích zvířat. Po prohlídce jsme se vydali na cestu zpět do Vnorov.

Mgr. Jitka Křenková