Školní výlet do Olomouce

Ve čtvrtek 7. června vyrazili sedmáci na školní výlet do Olomouce. První zastávkou byla Pevnost poznání, což je interaktivní muzeum popularizace vědy v areálu Korunní pevnůstky. Ve čtyřech stálých expozicích žáci objevovali různé přírodní a společenské jevy. Během výukového programu nazvaného Kriminálka Olomouc se stali detektivy, kteří měli za úkol vypátrat vraha krále Václava III. Potom navštívili Arcibiskupský palác, který patří mezi významné raně barokní stavby na Moravě. Formou výukového programu Arcibiskupský palác v kostce se žáci seznámili s historickými událostmi dějin Olomouce, které se zde odehrály. Na závěr si prohlédli také olomoucký orloj, sloup Nejsvětější Trojice a barokní kašny. Výlet provázelo krásné počasí a obohatil žáky o zajímavé informace.

Mgr. Jitka Rosochová