Školní výlet žáků prvních tříd do zámku Milotice

V úterý 18. června vyrazili na první školní výlet prvňáčci ze základní školy Vnorovy. Nejvíce se všichni těšili na kostýmovou prohlídku zámku, při které se děvčata proměnila na princezny a chlapci na prince. Procházeli zámkem a poslouchali zajímavosti ze života hraběcích dětí, které žily dříve na zámku. Také se představili vznešenou úklonou paní hraběnce, která je očekávala ve slavnostním sále. Princezny si s ní za zvuku písní z pohádek zatancovaly taneček a princové předvedli mečový souboj. Další zastávkou našeho výletu byla zámecká konírna, kde děti hádaly hádanky, procházely dračí jeskyní, hledaly poklad a vyzkoušely mnoho dalších zajímavých aktivit. Na závěr nás svým křikem přivítali draví ptáci. Dávali jsme všichni velký pozor na výklad, protože nás čekala soutěž o odměny, v níž jsme museli prokázat své vědomosti.

Michaela Plaširybová