Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy

Aktuality

Soutěž družstev v řešení sudoku

 Ve středu 7. března uspořádala Hráčská asociace logických her na Purkyňově gymnáziu ve Strážnici soutěž tříčlenných družstev v řešení sudoku. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – základní školy a střední školy. Každá škola mohla přihlásit dvě družstva, která se v časovém limitu snažila doplnit co nejvíce sudoku různého typu i obtížnosti.  Zkusily to i naše sedmačky, které soutěžily pod jménem JANTAŘI.

Velkým překvapením pro všechny byl náš druhý tým s výstižným názvem TRPASLÍCI, který tvořili Ondřej Chabiča, Štěpánka Chabičová a Nikol Barboříková. V prvním kole se sice rozjížděli pomaleji, ale v dalších kolech se dostali do vedení a v kategorii základních škol zvítězili. Protože se jednalo o oblastní soutěž, čeká je postup do celostátního finále v Brně.  Jejich společný bodový zisk byl i pro ně samé překvapením a podařilo se jim předstihnout i některá družstva středoškoláků.

sudoku.jpg

V celostátním finále začátkem června určitě budeme našemu družstvu držet palce.

Mgr. Marta Smiešková