Výlet VIDA Brno

Dne 7.  6. 2018 žáci 6.A a 6.B tříd jeli na výlet do VIDA! Science centra. Na vlastní kůži vyzkoušeli všechny interaktivní exponáty, které VIDA nabízí svým návštěvníkům k dispozici ze čtyř tematických sekcí – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Žáci si mohli vyzkoušet moderovat počasí, jak vznikají vlny v moři, skákat po červených krvinkách či zkoumat, jak proudí krev v těle, naučit se základy znakové řeči či poskytnout první pomoc, pozorovat kosti z rentgenových snímků či brouky pod mikroskopem. V otočné buňce si mohli vyzkoušet třeba také působení odstředivé síly a mnohé další. Na naše žáky ovšem čekaly také dva programy – Science show v podobě chemické dílny Ledolet, kdy byli přímými účastníky chemické laboratoře – pokusy se suchým ledem a mohli ochutnat vyrobenou zmrzlinu, a také program Mag(net)ická přitažlivost o magnetických vlastnostech látek. Žáci si vyzkoušeli, co všechno dokážou magnety a odvezli si s sebou magnetický sliz, který si během programu s lektorem vyrobili.

Zapsala: Mgr. Iva Studničková