Výuka finanční gramotnosti

V pondělí 14. 1. a v úterý 15. 1. 2019 navštívila naši školu paní Mgr. Katarina Kučerová, lektorka finanční gramotnosti, která žákům 5. tříd na prvním stupni a žákům 8. a 9. třídy na druhém stupni přednesla základní témata finanční gramotnosti. Zabývala se osobním a rodinným rozpočtem, penězi a bankovními produkty, pojištěním a otázkou zadlužování. O všech tématech vedla s každou skupinou diskuzi, zjišťovala dosavadní vědomosti a na závěr se žáci zapojili do týmové soutěže, ve které skupinově vyplňovali kvíz. Vítězné týmy byly obdarovány drobným dárkem, ostatní žáci sladkostí. Žáci hodnotili takto strávené dvě hodiny velmi pozitivně, protože se dozvěděli mnoho cenných informací, které se jim mohou v životě hodit.

Mgr. Vladimíra Pavková