IMG

Okresní kolo Poháru rozhlasu 2024 - Hodonín

Datum konání:
7.5.2024

25. dubna 2024 se zúčastnili starší žáci a žákyně naší školy okresního kola Poháru rozhlasu, které se konalo na stadionu U Červených domků v Hodoníně. Za velmi chladného počasí soutěžili naši žáci v běhu na 60 m, skoku dalekém, skoku vysokém, vrhu koulí, štafetě 4 x 60 m a vytrvalostním běhu děvčata na 800 m a chlapci na 1500 m.

Naši školu reprezentovali tito chlapci a děvčata osmého a devátého ročníku:

Petr Chrástek, Denis Tomeček, František Chabiča, Vojtěch Světík, Tobiáš Janoušek, David Slavík, Dominik Ivan, Vojtěch Chabiča;
Beáta Tomečková, Adéla Ivanová, Justýna Tomečková, Veronika Kordulová, Lucie Zacharová a Eliška Malůšová.

Okresní kolo pro mladší žáky a žákyně proběhlo za deštivého počasí 7. května. Disciplíny pro mladší kategorii se od kategorie starších žáků a žákyň liší pouze hodem kriketovým míčkem a délkou vytrvalostního běhu, který je pro mladší děvčata 600 m a chlapce 800 m.

Naši školu reprezentovali tito chlapci a děvčata šestého ročníku:

Patrik Kuryviál, Šimon Symerský, Petr Knotek, Denis Ivan, Štěpán Macháček, Patrik Hála, Martin Chudík, Kristián Janulík;

Elena Vašková, Simona Šebestová, Ellen Všetulová, Zuzana Otrhálková, Karolína Tomšejová, Natálie Kuchaříková, Beáta Blahová a Eliška Ondrovčíková.

Mladší děvčata skončila v konkurenci dvanácti škol na vynikajícím čtvrtém místě, starší děvčata skončila pátá z deseti škol. Chlapcům se tolik nedařilo. Starší žáci skončili na jedenáctém místě z třinácti škol a mladší žáci dvanáctí ze čtrnácti škol našeho okresu.

Snaha našich žáků a velká konkurence se nedala upřít a projevila se vylepšením svých osobních rekordů.