Ve středu 27. 5. navštívili žáci 8. a 9. ročníku hlavní město Rakouska Vídeň. Ze Vnorov jsme vyrazili v 6:30 hodin. Nejdříve jsme zamířili do bývalého letního sídla císařské rodiny do Schönnbrunnu, prošli jsme se krásnými zahradami, které zámek obklopují. Během prohlídky zámku jsme si prohlédli komnaty i reprezentační prostory císaře Františka Josefa I. i jeho ženy císařovny Alžběty. Při pěší prohlídce Vídní jsme se seznámili se slavnými budovami na Ringu, jako jsou budova Státní Opery, Parlament, hotel Sacher a Nová radnice. V samém srdci Vídně jsme obdivovali architektonický unikát, gotickou katedrálu sv. Štěpána. Pak jsme zamířili do zimního sídla Habsburků, Hofburgu, který skrývá drahocennou sbírku korunovačních klenotů. V blízkosti vídeňské Opery jsme navštívili slavnou Albertinu, bývalý habsburský palác, dnes muzeum výtvarného umění. Odpoledne jsme zamířili do zábavního parku Prátru, jehož Obří kolo patří k nejznámějším dominantám Vídně. Během této jízdy jsme obdivovali Vídeň z ptačí perspektivy. Poznávací exkurze do Vídně se žákům líbila a zpestřila výuku německého jazyka a dějepisu.