V pátek 15. 5. 2026 se žáci 1. A a 1. B vydali na školní výlet na Státní zámek Milotice. Už od rána se těšili na den plný zážitků, poznávání i zábavy. Nejprve je čekalo setkání s dravci, seznámili se tak s různými druhy dravých ptáků, dozvěděli se, kde žijí, čím se živí, jakou rychlostí létají a ve které pohádce je mohli vidět. Velkým zážitkem bylo pohlazení jemného peří výra velkého a také ukázka letu káněte, kterou všichni obdivovali. Závěrem odpovídali na otázky a za správnou odpověď získali peříčko káněte. Nejvíce se však děti těšily na návštěvu zámku, kde si mohly obléknout krásné zámecké kostýmy. Zámkem je provázela Barunka a paní hraběnka. Děti se dozvěděly, jak žily děti paní hraběnky, jak se musely chovat, co se učily a že se musely pečlivě starat o své věci.
V posledním zámeckém sále děti pozdravily paní hraběnku slavnostní úklonou a společně si s ní zatančily taneček. Chlapci dostali meče a mohli si vyzkoušet šermování. Po návštěvě zámku se děti přesunuly do konírny, kde navštívily jeskyni dráčka Mráčka a z jeho pokladu si mohly odnést malou odměnu. Poté si děti vytvořily placku na připnutí, vyrobily si taštičku, nebo si vyrazily své jméno na kovový štítek. Na závěr výletu se všichni prošli v zámecké zahradě, koupili si suvenýry pro sebe i své blízké a plní krásných zážitků se rozloučili se zámkem. Domů se děti vracely spokojené, unavené a plné nových dojmů, na které budou ještě dlouho vzpomínat.