Žáci třídy 5.A se vydali na školní výlet po okolí hradu Buchlov. Nejprve žáci absolvovali prohlídku hradu, během které se dozvěděli mnoho zajímavostí o jeho historii i životě na hradě v minulosti. Poté jsme pokračovali turistickou trasou ke kapli svaté Barbory a následně do Buchlovic. Během cesty žáci pracovali s mapkou a plnili různé úkoly, které si po trase zaznamenávali. Výlet jsme zakončili na Smraďavce, kde jsme se prošli po okolí lázní a místního léčivého pramene.
Výlet jsme si všichni užili, počasí nám přálo a děti si odvezly spoustu zážitků.