IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Výlet deváťáků do Prahy

Výlet deváťáků do PrahyDatum konání:
3.6.2024
Datum ukončení:
4.6.2024

Školní rok se pomalu chýlí ke konci a nastal čas výletů. Myslím, že pro deváťáky to byl velmi náročný rok. Připravovali polonézu na školní ples, poctivě se učili na přijímací zkoušky, které velmi úspěšně zvládli, a pak nastala odměna v podobě dvoudenního výletu do Prahy.
Celí natěšení jsme v pondělí 3. června ráno vyrazili vlakem směr naše hlavní město. Ubytovali jsme se na Základní škole u sv. Štěpána poblíž Václavského náměstí a odpoledne jsme vyrazili poznávat památky. Lanovkou jsme vyjeli na Petřín, kde byl z rozhledny krásný výhled na celé město, prošli jsme se Zrcadlovým bludištěm, poté jsme se vydali pěšky na Pražský hrad a navštívili jsme nádhernou Katedrálu sv. Víta, která na nás dýchla svou tajemnou atmosférou. Prošli jsme se Zlatou uličkou a poté nás čekala komentovaná prohlídka Kampy a Malé Strany, kudy nás provázel výborný průvodce David Chlum. Vtipné a zajímavépovídání o historii, rodácích a obyvatelích této části Prahy jsme zakončili u Zdi Johna Lennona.
Druhý den jsme navštívili Muzeum smyslů, kde jsme si mohli vyzkoušet mnoho zajímavých pokusů a triků, které zmátly náš zrak, čich i hmat. Poté jsme se vydali do nákupního centra Arkády na Pankráci, protože i přivézt dárečky domů bylo důležité.
Výlet jsme završili na Staroměstském náměstí u orloje a obědem na Václaváku. Odpoledne jsme se pomalu vydali na nádraží a poté směrem na naši milovanou Moravu. Výlet to byl úžasný, počasí nám vyšlo na jedničku, v nohách máme nachozeno desítky kilometrů, ale troufám si říct, že nikomu bolavé nohy nevadí, protože to za ty zážitky stálo.

Fotogalerie