Příběhy našich sousedů
Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou
Zápis do 1. třídy
Dopravní výchova DDM Veselí nad Moravou 4. tř.
Přijímací zkoušky na střední školy, 1. termín
Přijímací zkoušky na střední školy, 2. termín
Pedagogická rada za 3. čtvrtletí 2023/2024
Konzultační hodiny s rodiči 15:00 – 17:00 hodin
7. ročník soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku
Testování žáků 5. třídy SCIO

Úvod > Aktuálně > Kyberšikana a trestní odpovědnost mladistvých – besedy s Policií ČR

Kyberšikana a trestní odpovědnost mladistvých – besedy s Policií ČR

V rámci prevence rizikového chování se v pátek 5. 4. uskutečnily besedy s Policií ČR. Naši školu navštívil pan por. Bc. Petr Zámečník z Územního odboru Policie ČR v Hodoníně. Formou filmové projekce s besedou se žáci dozvěděli, co je kyberšikana, její formy a jak se bránit, když se s kyberšikanou setkají. Žáci ocenili zejména užitečné informace, které se týkají ochrany uživatelů sociálních sítí a také postupy, jak předejít problémům, které mohou vzniknout prostřednictvím internetové komunikace. Žákům 9. třídy byla určena beseda na závěr školní docházky, která byla zaměřena na oblast trestní odpovědnosti mladistvých za různé přestupky i za vážnější kriminální činnost. Na závěr besed pan Zámečník ochotně odpověděl našim žákům na dotazy, které je zajímaly. Besedy zaměřené na kyberšikanu i trestní odpovědnost mladistvých významně přispěly k plnění Preventivního programu školy v naší škole v letošním školním roce.