IMG

Příběhy našich sousedů

Datum konání:
15.12.2022

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. V letošním školním roce se do tohoto projektu zapojila i naše škola. Cílem projektu je prostřednictvím projektové výuky a s využitím vzpomínek pamětníků reflektovat historii 20. století. Projekt probíhá v několika fázích od října do března. Nejprve byl sestaven reportážní tým složený z žáků 8. a 9. tříd –  David Kučera, Štěpán Komínek, Vojtěch Světík, Martin Pelucha a Barbora Preissová. Náš tým má za úkol natočit celoživotní vzpomínky pamětníka ze svého sousedství a zpracovat je v příběh, který dokáže vyprávět svému okolí. Oslovili jsme proto ke spolupráci pana Josefa Všetulu, který se s účastí souhlasil. Během workshopů vedených naší koordinátorkou Michaelou Mrázkovou jsme se připravovali na natáčení jeho celoživotních vzpomínek. Ve čtvrtek 8. prosince náš tým srdečně přivítal pan Všetula ve svém domě. Pan Všetula nám odpověděl na všechny otázky a také nám poskytl velké množství dalších materiálů – osobní deník, fotografie, novinové výstřižky. Nyní nás čeká další fáze projektu, a to zpracovat získané informace o jeho životě do krátké reportáže.