IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedůJak pokračuje náš projekt?


V pondělí 8. dubna proběhlo natáčení rozhovoru s pamětníkem panem Bedřichem Vašíkem. Pan Vašík nám povyprávěl svůj životní příběh a odpověděl na všechny naše dotazy. Poskytl nám také několik fotografií ze svého mládí. 10. dubna potom přijela naše koordinátorka a seznámila naše reportéry, jak pracovat s příběhem. Během workshopu se žákyně
zorientovaly v příběhu pamětníka a vybraly klíčové události jeho života, které budou dále zpracovávat ve svém výstupu. Měly možnost tak nakouknout pod pokličku novinařiny a tvůrčího psaní. V pátek 12. dubna se uskutečnil úvodní animační workshop on-line formou, kde se děvčata seznámila s postupy a možnostmi animace. Aby mohla být vytvořena animace, bylo nutné získané informace zpracovat písemně i graficky jako storyboard. Jednotlivé obrazy si děvčata musela pečlivě rozkreslit včetně postav, aby bylo možné animovat jejich pohyb. Tato část sloužila jako podklad pro animační workshop. Uskutečnil se v úterý 21. května ve Studiu Scala, které veškeré aktivity realizuje pod záštitou Univerzitního kina Scala v Brně. Studio Scala nám zajistilo kamerovou i světelnou techniku a také animační software. Náš tým měl možnost animovat pod vedením lektorky Martiny Chaloupkové, které tímto děkujeme za vedení celého workshopu.

Nyní nás čeká poslední část projektu. Náš tým připravuje prezentaci, která bude shrnutím dosavadní práce, a společně ji představí 11. června v kině Panorama v Kyjově.