IMG

26 27 28
Divadelní představení Anička a bylinková zahrádka, 1. a 2. třída, divadlo Uherské Hradiště
Program primární prevence pro 5. třídu
zapisyonline
Pasování druháčků na čtenáře, obřadní síň OÚ
Exkurze do Vidacentra v Brně 7. ročník

Úvod > Aktuálně > Dějepisná a zeměpisná exkurze do Brna

Dějepisná a zeměpisná exkurze do Brna

V úterý 12. prosince 2023 se uskutečnila plánovaná exkurze do Brna v rámci výuky dějepisu a zeměpisu. Zúčastnili se jí žáci 7. a 8. třídy. Nejprve jsme navštívili Hvězdárnu a planetárium na Kraví hoře. Byl pro nás připraven program Vesmír 3D. Během představení jsme podnikli cestu napříč naší Galaxií. Přímo nad námi proletěly ty největší a nejmenší stálice. Součástí pořadu byla komentovaná prohlídka nejjasnějších hvězd a souhvězdí, včetně aktuálně pozorovatelných planet. Další naše cesta vedla do Technického muzea. Prostřednictvím fundovaného výkladu pana lektora jsme se seznámili s vývojem analogových počítačů a elektronických kalkulátorů. Od samočinného počítače 0. generace jsme se dostali až k samočinnému počítači 3. generace, se kterým vzlétla mise Apollo 11 na Měsíc. V průběhu programu si žáci zahráli různé počítačové hry a prohlédli si vystavené exponáty. Potom jsme se přesunuli do Technické herny. V herně je zastoupena řada pokusů a funkčních modelů z mechaniky pevných těles, plynů a kapalin, akustiky, optiky, elektřiny a magnetismu.
Všichni si měli možnost vyzkoušet fyzikální zákony na vlastní kůži. S jednotlivými modely mohli volně manipulovat a sledovat jejich výslednou reakci. Exkurze se všem líbila, určitě přispěla k upevnění učiva a byla vhodným doplněním výuky společenskovědních předmětů.