IMG

Výlet 4., 5. třída Rožnov pod Radhoštěm
Naši sousedé - prezentace projektu - 17.00 kino Panorama v Kyjově
Čarovné barvy země 2024
Mezinárodní soutěž v anglickém jazyce ENGLISHSTAR
Výlet ŠD 1. a 2. oddělení, Uherský Ostroh, zámek
Vyhlášení soutěže Čarovné barvy země, Mikulčice
Výlet 2. A, B, ZOO Lešná
„Už jsem čtenář“ - Knížka pro prvňáčka školní rok 2023/2024
Pedagogická rada, uzavření hodnocení za 2. pololetí školního roku
T-mobile olympijský běh
Ředitelské volno
Projektový den 1. stupeň, Vnorovské louky
Projektový den 2. stupeň, VIS Bílé Karpaty, Dům přírody Bílých Karpat
Slavnostní ukončení školního roku 2023/2024, vydávání vysvědčení

Úvod > Aktuálně > Předvánoční škola

Předvánoční škola

Datum konání:
10.12.2023

Vánoční škola.jpg

Vánočně naladit jsme se letos rozhodli společně na akci nazvané Předvánoční škola, která se uskutečnila druhou adventní neděli dne 10. prosince 2023.

Svátečně vyzdobená otevřená škola tohoto zimního dne přivítala nejen žáky a jejich rodiče, ale i mnohé obyvatele obce, kteří do školy už léta nezavítali.

Všechny návštěvníky slavostně přivítaly melodie známých koled v podání orchestru žesťových nástrojů pod vedením pana učitele Miloše Fojtíka, zpěvy vánočních písní, které se svými žáky nacvičily paní učitelky Eva Motyčková, Adéla Hálová a Ester Jurková, a neposlední řadě také úvodní slova paní ředitelky Hany Tyllichové. Hudební doprovod žáků dále zpříjemňoval atmosféru celého odpoledne.

V třídních tvořivých dílničkách si návštěvníci vyráběli drobné vánoční výrobky, ozdoby a dekorace. Seznámili se s adventními a vánočními tradicemi. V soutěži si procvičili si anglickou a německou vánoční slovní zásobu. V tělocvičně si zejména mladší děti zahráli pár pohybových her. Posilnili se v jídelně punčem a vlastnoručně zdobenými perníčky. Na zklidnění si mohli poslechnout některou z vánočních pohádek Zbyňka Malinského doprovázenou ilustracemi žáků.  A pro připomenutí pravé podstaty Vánoc nakonec zhlédli krátké divadelní představení paní učitelky Markéty Tobolové o narození Ježíška v podání žáků 3. B.

Děkujeme všem návštěvníkům za příjemně strávené nedělní odpoledne a všem zaměstnancům školy a vystupujícím žákům za přípravu této akce.