IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26
Evropský den jazyků
27
Den s IZS
Den s IZS, vyučování zkráceno do 11:40 ŠD i ŠJ v provozu
28
Státní svátek
29
eTwinning – Komunita škol v Evropě
30 1
2 3
Program primární prevence pro 2. stupeň Replug me; bezpečné chování žáků na soc. sítích
4 5
Zahájení plaveckého výcviku žáků v Ratíškovicích; 2. a 3. ročník
Muzikálové představení v Brně "Big fish"
6
Dopravní výchova 3. B DDM Veselí nad Moravou
7 8
9 10
Dopravní výchova 4. třída DDM Veselí nad Moravou
11
Drakiáda
12
Plavání 2. a 3. ročník
13 14 15
16
Lipka Jezírko, pobytový program pro 4. ročník
17
Lipka Jezírko, pobytový program pro 4. ročník
18
Lipka Jezírko, pobytový program pro 4. ročník
Dopravní výchova 3. A DDM Veselí nad Moravou
19
Lipka Jezírko, pobytový program pro 4. ročník
Plavání 2. a 3. ročník; Veletrh vzdělávání Hodonín 9. ročník
20 21 22
23 24 25 26
Podzimní prázdniny
27
Podzimní prázdniny
28 29
30 31 1 2 3 4 5

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Úspěchy ve výtvarných soutěžích

Úspěchy ve výtvarných soutěžích



Datum konání:
13.6.2023

Jako každý školní rok tak i letos se žáci naší školy zúčastnili několika výtvarných soutěží. Některých se účastní naše škola pravidelně, v jiných jsme letos byli nováčky, a nechybí ani úspěchy a ocenění!

Mé toulky za zvěří

V březnu tohoto roku byla oceněna Adéla Fiurášková z 5. B za svůj obraz Zajíc v poli. Její práce postoupila mezi tři nejlepší v celostátním kole, slavnostní vyhlášení proběhne 25. 6. 2023 poblíž Hluboké v jižních Čechách.

Gratulujeme! Fotogalerie Mé toulky za zvěří

 

Příběh obrazu

Během dubna 2023 proběhla výtvarné-literární soutěž s názvem Příběh obrazu. Žáci měli napodobit obrazy nejslavnějších českých výtvarníků a doprovodit je vlastním textem - básní, příběhem, úvahou. Téma soutěže bylo zajímavé, pomohlo žákům zamyslet se nad hlubším smyslem uměleckých děl. Tvorba obrazů proběhla hned v několika třídách 2. stupně, dokončit obě části - výtvarnou i literární - se podařilo v daném termínu jen několika žákům. Konkurence byla ale veliká a našich 8 zaslaných prací se v celkovém počtu asi 1300 děl neumístilo. 

Fotogalerie prací Příběh obrazu

 

Čarovné barvy země

K tradičním soutěžím, kterých se  vnorovská škola účastní, patří především Čarovné barvy země. V této soutěži se využívá technika přírodních barevných pigmentů míchaných s kaseinovým pojidlem, tedy technika ryze přírodní a ekologická. Tématem zastřešujícím letošní ročník byl vesmír a hvězdy. Do soutěže jsme tentokrát vytvořili a zaslali sedm obrazů. Pracovali na nich žáci od 4. do 8. ročníku. Slavnostního vyhlášení  13. 6. 2023 se účastnilo 23 žáků naší školy, do užšího výběru byly totiž nominovány 4 obrazy z naší školy. Vyhlášení v Mikulčicích dorovázely tvořivé dílničky, prohlídka muzea, koncert, návtěva rozhledny a další aktivity.

Mezi pět nejlepších byl vybrán obraz Vesmír podle Antoina de Sain- Exupériho žáků 8. třídy: Filipa Jiřího Bobčíka, Heleny Světíkové a Kláry Všetulové. 2. místo ve II. kateogii, určené žákům 1. stupně, získaly žákyně 5. B: Adéla Fiurášková, Marie Pavková, Ellen Všetulová a Nicol Křižanová, jejich obraz měl název Kosmonaut u souhvězdí Velké medvědice. Na 5. místě ve III. kateorii, určené žákům 2. stupně, se umístil obraz Pád Kasiopeji žákyň 6. třídy: Anastasie Guarino, Ivany Štěfánikové a Sáry Kožárové.  Ve stejné kategorii se na 2. místě umístil také obraz Krásná Kasiopeja, jehož autorkami jsou žákyně 7. třídy: Viktorie Mičolová, Petra Konečná, Barbora Řezáčová a Tereza Šmídová. Tento obraz získal navíc Cenu publika. Za odměnu dostaly jeho autorky krásný dort.

Všem oceněným gratujeme ke krásnému umístění!

Tvoření obrazů ČBZ   Vyhlášení soutěže ČBZ