Poruchy příjmu potravy - beseda pro žáky centrum Anabell

Úvod > Aktuálně > Úspěchy ve výtvarných soutěžích

Úspěchy ve výtvarných soutěžích

13.6.2023

Jako každý školní rok tak i letos se žáci naší školy zúčastnili několika výtvarných soutěží. Některých se účastní naše škola pravidelně, v jiných jsme letos byli nováčky, a nechybí ani úspěchy a ocenění!

Mé toulky za zvěří

V březnu tohoto roku byla oceněna Adéla Fiurášková z 5. B za svůj obraz Zajíc v poli. Její práce postoupila mezi tři nejlepší v celostátním kole, slavnostní vyhlášení proběhne 25. 6. 2023 poblíž Hluboké v jižních Čechách.

Gratulujeme! Fotogalerie Mé toulky za zvěří

Příběh obrazu

Během dubna 2023 proběhla výtvarné-literární soutěž s názvem Příběh obrazu. Žáci měli napodobit obrazy nejslavnějších českých výtvarníků a doprovodit je vlastním textem - básní, příběhem, úvahou. Téma soutěže bylo zajímavé, pomohlo žákům zamyslet se nad hlubším smyslem uměleckých děl. Tvorba obrazů proběhla hned v několika třídách 2. stupně, dokončit obě části - výtvarnou i literární - se podařilo v daném termínu jen několika žákům. Konkurence byla ale veliká a našich 8 zaslaných prací se v celkovém počtu asi 1300 děl neumístilo.

Fotogalerie prací Příběh obrazu

Čarovné barvy země

K tradičním soutěžím, kterých se  vnorovská škola účastní, patří především Čarovné barvy země. V této soutěži se využívá technika přírodních barevných pigmentů míchaných s kaseinovým pojidlem, tedy technika ryze přírodní a ekologická. Tématem zastřešujícím letošní ročník byl vesmír a hvězdy. Do soutěže jsme tentokrát vytvořili a zaslali sedm obrazů. Pracovali na nich žáci od 4. do 8. ročníku. Slavnostního vyhlášení  13. 6. 2023 se účastnilo 23 žáků naší školy, do užšího výběru byly totiž nominovány 4 obrazy z naší školy. Vyhlášení v Mikulčicích dorovázely tvořivé dílničky, prohlídka muzea, koncert, návtěva rozhledny a další aktivity.

Mezi pět nejlepších byl vybrán obraz Vesmír podle Antoina de Sain- Exupériho žáků 8. třídy: Filipa Jiřího Bobčíka, Heleny Světíkové a Kláry Všetulové. 2. místo ve II. kateogii, určené žákům 1. stupně, získaly žákyně 5. B: Adéla Fiurášková, Marie Pavková, Ellen Všetulová a Nicol Křižanová, jejich obraz měl název Kosmonaut u souhvězdí Velké medvědice. Na 5. místě ve III. kateorii, určené žákům 2. stupně, se umístil obraz Pád Kasiopeji žákyň 6. třídy: Anastasie Guarino, Ivany Štěfánikové a Sáry Kožárové.  Ve stejné kategorii se na 2. místě umístil také obraz Krásná Kasiopeja, jehož autorkami jsou žákyně 7. třídy: Viktorie Mičolová, Petra Konečná, Barbora Řezáčová a Tereza Šmídová. Tento obraz získal navíc Cenu publika. Za odměnu dostaly jeho autorky krásný dort.

Všem oceněným gratujeme ke krásnému umístění!

Tvoření obrazů ČBZ   Vyhlášení soutěže ČBZ