Příběhy našich sousedů
Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou
Zápis do 1. třídy
Dopravní výchova DDM Veselí nad Moravou 4. tř.
Přijímací zkoušky na střední školy, 1. termín
Přijímací zkoušky na střední školy, 2. termín
Pedagogická rada za 3. čtvrtletí 2023/2024
Konzultační hodiny s rodiči 15:00 – 17:00 hodin
7. ročník soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku

Úvod > Aktuálně > Den s IZS

Den s IZS

27.9.2023

Ve středu 27. září se všichni žáci naší školy zúčastnili na hřišti FK Agro Vnorovy dopolední akce, která žákům představila a přiblížila činnost Integrovaného záchranného systému ČR. Praktické ukázky práce Hasičského záchranného sboru ČR, Zdravotnické záchranné služby ČR a Policie ČR, přinesly našim žákům nejen nové zážitky, ale také důležité informace o první pomoci v mimořádných situacích. Všechny složky IZS pro nás připravily bohatý program, který měl ukázat, jak každá složka systému přispívá k naší bezpečnosti. Hasiči dětem předvedli vybavení hasičského vozu a hašení pěnou. Žáci si zde mohli vyzkoušet hašení domečku, šplh po laně, práci s kladivem, střelbu ze vzduchovky a manipulaci s hasičskou hadicí. Záchranáři žáky seznámili s první pomocí zraněnému a naučili je základní postupy, které by měli znát v případě nebezpečí. Děti si mohly vyzkoušet ošetření pomocí dlahy a přenos zraněného na nosítkách. Policisté předvedli žákům vybavení vozidla a policejní pomůcky. Velký úspěch u žáků měla soutěž v běhu na rychlost a vyzkoušení neprůstřelné vesty. Den s Integrovaným záchranným systémem významně přispěl k plnění preventivního programu školy v letošním školním roce.