IMG

Den s IZS

Datum konání:
27.9.2023

Ve středu 27. září se všichni žáci naší školy zúčastnili na hřišti FK Agro Vnorovy dopolední akce, která žákům představila a přiblížila činnost Integrovaného záchranného systému ČR. Praktické ukázky práce Hasičského záchranného sboru ČR, Zdravotnické záchranné služby ČR a Policie ČR, přinesly našim žákům nejen nové zážitky, ale také důležité informace o první pomoci v mimořádných situacích. Všechny složky IZS pro nás připravily bohatý program, který měl ukázat, jak každá složka systému přispívá k naší bezpečnosti. Hasiči dětem předvedli vybavení hasičského vozu a hašení pěnou. Žáci si zde mohli vyzkoušet hašení domečku, šplh po laně, práci s kladivem, střelbu ze vzduchovky a manipulaci s hasičskou hadicí. Záchranáři žáky seznámili s první pomocí zraněnému a naučili je základní postupy, které by měli znát v případě nebezpečí. Děti si mohly vyzkoušet ošetření pomocí dlahy a přenos zraněného na nosítkách. Policisté předvedli žákům vybavení vozidla a policejní pomůcky. Velký úspěch u žáků měla soutěž v běhu na rychlost a vyzkoušení neprůstřelné vesty. Den s Integrovaným záchranným systémem významně přispěl k plnění preventivního programu školy v letošním školním roce.