IMG

26 27 28
Divadelní představení Anička a bylinková zahrádka, 1. a 2. třída, divadlo Uherské Hradiště
Program primární prevence pro 5. třídu
zapisyonline
Pasování druháčků na čtenáře, obřadní síň OÚ
Exkurze do Vidacentra v Brně 7. ročník

Úvod > Aktuálně > Slavnost Slabikáře 2023

Slavnost Slabikáře 2023

Datum konání:
12.12.2023

Adventní doba byla v plném proudu, když na prvňáčky ze Vnorov čekal v úterý 12. prosince slavnostní okamžik. Tři měsíce pilného učení, čtení a práce s Živou abecedou přinesly své ovoce. A jako odměnu si děti zasloužily opravdový Slabikář. Ale získat ho nebylo přece jen tak snadné. Musely vysvobodit princeznu Větičku a jejího tatínka Větu z Písmenkového království ze zakletí zlého čaroděje Slovokaze. Udatní prvňáčci se ničeho nezalekli a do vysvobozování se pustili s elánem. Čekalo je sedm těžkých úkolů – museli dát dohromady písmenkové rodinky, projít bludištěm, zapamatovat si a nakreslit různé předměty, přiřadit správné slabiky k obrázkům, vyluštit osmisměrku, sestavit a poznat pohádku a sestavit obrázek pohádkové postavy. Přes všechny úkoly provázely děti kouzelné rádkyně z deváté třídy, které na ně dávaly pozor a odměňovaly je mincemi za každý vyřešený úkol. Jakmile splnil poslední udatník úspěšně všechny úkoly, zbývalo už jen vysvobodit princeznu ze zakletí zvoláním jejího jména. V tu ránu se před překvapenými prvňáčky objevila skutečná princezna a každého zachránce obdarovala Slabikářem.