IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Trosečníci - pobytový program Lipka

Trosečníci - pobytový program LipkaDatum konání:
9.11.2023

Ve dnech 6. - 9. listopadu 2023 se páťáci stali na několik dnů trosečníky ve školském zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka – pracoviště Jezírko v Brně Soběšicích.

Cílem programu bylo aktivně zkoumat a objevovat lesní ekosystém, rozšiřovat praktické dovednosti žáků a rozvíjet vzájemnou spolupráci při plnění týmových úkolů.

Po pádu letadla jsme se ocitli na pustém ostrově, kde se nám podařilo objevit audionahrávku neznámého muže. Postupně jsme se seznámili s životem na ostrově. Vyzkoušeli jsme si rozdělávání ohně, získávání potravy s pomocí oštěpu, luku a šípu. Nejtěžší zkouška všechny čekala v podobě přípravy guláše s následným vařením na ohni. Páťáci v ní obstáli na pomyslnou jedničku s hvězdičkou. Při stezce odvahy se nenechali zaskočit ani místní „šelmou“ kočkou domácí, která se na ni vydala spolu s nimi. Neméně zajímavé bylo vyřezávání zvířecích figur pomocí lupínkové pilky. Celým pobytem žáky provázela desková hra Trosečníci. Žáci se rozdělili do několika týmů, v nichž společně budovali vlastní vesnici. Nejprve museli získat stavební materiál, následoval lov drobných zvířat, setí obilí a stavba ohrad pro domácí zvířata.  Cílem bylo postavit molo a rozhlednu, aby mohli signalizovat svou pozici zachráncům.

Společné úsilí se vyplatilo nejen v deskovce. Trosečníkům se podařilo vyslat signál a záchrana přiletěla v podobě dronu, který nás navedl k jezírku. U břehu už byl připraven záchranný člun, jenž nás odvezl do bezpečí.

Děti během pobytu získaly nejen mnoho nových informací, ale i společných zážitků, na něž budou často vzpomínat.

 

Fotogalerie